Na této části stránek se budeme věnovat problematice energie - zejména jejímu získávání. Než začneme pitvat celou tuhle věc, dovolte mi úvodem pár slov, které si jako obyčejný člověk se svým vlastním rozumem nemohu odpustit. Díky vývoji člověka během historických období, která jsou nám celkem dobře známa a nesahají hlouběji do minulosti než přibližně asi 500 oběhů naší planety kolem slunce (hlouběji v minulosti jsou většinou jen samé otazníky), se z člověka homo sapiens, vyvinul homo chamtivec. Protože chamtivost nezná mezí, lidé kteří byli u moci, chtěli čím dál více majetku. Zpočátku stačilo pouze zotročování lidí, tito lidé se bránili tím, že se snažili ulehčit si svou práci a tak se občas někomu povedlo vymyslet něco užitečného. A tak dal člověk (homo naivní) základy technologii. Nevěděl však, že všechny vynálezy, jež mu nejdříve ulehčovaly práci, se postupně obrátí proti němu. Nikdo tehdy netušil drtivý dopad technologického pokroku, na jehož úplném začátku v době otazníků bylo "kolo" (které člověk za účelem usnadnění práce vymyslel, nebo okoukal?). Bylo to však právě kola a chamtivost některých jedinců, která nás zavedla do slepé uličky konvenčního získávání energií a složitých mechanických strojů. Jaké jsou výsledky ?

1. zničené životní prostředí

2. otrávený vzduch

3. nové velice nepříjemné choroby

4. přemnožení našeho vlastního druhu

Bohužel tohle není žádné kyberpunkové scifi to je skutečnost. Navíc žijeme na pokraji společenského kolapsu - že ne? Tak přemýšlejte. Náš materialistický systém založený na tom, že homo naivní vyprodukuje nějaký výrobek X, který má hodnotu 100 %, ale on za něj dostane pouze 70 %, ovšem když si ho půjde koupit zaplatí 100 %. Tak samozřejmě musí těch výrobků X vyrobit více aby si ho mohl pořídit. "ONI" lidé kteří střádají po 30 % z každého výrobku X si mohou "X" zcela bez práce pořídit pokud prodají čtyři výrobky X - již tady je znát, že tohle nemůže fungovat do nekonečna (a to jsme nezařadili nevýdělečné státní aparáty a těžební společnosti, u kterých dostane homo naivní mnohem méně % ). Když tohle vyvrcholí nastane krize, z té válka kde jsou doslova vytlučeni homo naivní a "ONI" seberou zpátky jejich %. A tak to může celé začít znovu. Ptáte se jak to souvisí s technologií? Technologie tento proces urychluje díky tomu, že stroje nepotřebují 70% a tak "ONI" chtějí co nejméně homo naivních ve výrobě, ale za to by chtěli hodně takových, kteří budou schopni si koupit výrobek X. No a to, jak sami uznáte, nemůže a jistě nebude dlouho fungovat.

Bohužel dostali jsme se tam, kde teď jsme. Jestli se dokážeme z tohoto bludného kruhu nějak vyprostit to není ve hvězdách, ale právě v NÁS! A je to právě získávání energie co je zapotřebí změnit k tomu, abychom se vymanili z tohoto bludného kruhu. Věřte však, že "ONI" nám obyčejným (homo naivním) to neulehčí. Budou nám házet klacky pod nohy, budou vraždit, budou upoutávat naši pozornost nežádoucími směry. Že se "JIM" utajování nových technologií (které můžou způsobit konečné vymanění homo naivních z otrokářských pout) vyplatí nemusím zdůrazňovat. My se na této stránce podíváme energiím a zajímavým vynálezům jak se říká na zoubek . Jednak na ty, o kterých se bezpečně ví, pak na ty, které upadly nebo upadají v zapomnění (nebo snad někdo chce aby jsme zapomněli?) a pak i trochu na ty, o kterých jdou pouze nejasné zprávy a zvěsti.

Protože zcela jistě nějaké zajímavé věci opomenu, tak velice uvítám jakoukoliv spolupráci.

Nikdy nezapomínejte na to, že nelze lidi dělit na hloupé a chytré ani na vzdělané a nevzdělané. Každý člověk má svůj vlastní a nezaměnitelný intelekt - dobrý nápad nebo skvělý vynález je jen otázkou toho, jestli daný jedinec spojí dohromady tyto vlastnosti:

1. najde si svůj směr

2. používá svou hlavu a nenechává se zbytečně ovlivňovat okolím

3. úsilí !!

No a taky trochu toho štěstí od boha je zapotřebí. Nikdy se však nezabývejte myšlenkou, jestli na to máte nebo ne!

Seth X