Nedávno jsem byl poněkud nešikovný a rozbil starý rtuťový teploměr. Když jsem si šel koupit nový, bylo mi v lékárně řečeno, že EU zakázala výrobu a prodej rtuťových teploměrů (RT). Na výběr byl teploměr elektronický a teploměr lihový. Paní lékárnice mi naznačila, že lihový teploměr je hodně nepřesný a tak jsem si koupil elektronický teploměr (ET).

Od té doby jsem raději zdravý, protože zjistit tímto teploměrem teplotu lidského těla je velmi obtížné. Ve škole nás učili, že teplota zdravého člověka je 36,5Co, což ostatně i RT dokazoval. Pokud mě začalo být zle, změřil jsem si teplotu a když jsem zjistil, že mám více jak 37Co zůstal jsem doma a vypotil se.

S ET však nepoznáte nic! Když je Vám dobře ukáže ET teplotu 35Co plus, mínus autobus, protože pokaždé naměříte něco úplně jiného! A když Vám pak bude zle ET ukáže 36,4Co například, půjdete do práce a uženete si zbytečně třeba zápal plic. Pokud by náhodou ET ukazoval třeba 38Co pak Vás od smrti pravděpodobně dělí jen minuty :-).

Nejsem staromódní a nemusím mít RT, jen chci teploměr, kterým se dá změřit teplota. Nemyslím si, že chci po lordech s EU tak moc, když chci znát svou skutečnou teplotu.

 

Bavil jsem se na toto téma s přáteli a tak mám několik rad. ET údajně musíte nechat „zapípat“, alespoň třikrát. Také je prý přesnější, když se měření neprovádí v podpaží ale do zadku. No, nakonec co bychom čekali od teploměru, který je beztak na ho - římská 5 – no.

+ Zpět.

 

obrazek

Seth X 2011