Neberte prosím následující myšlenky tak, jako že jsem se právě probudil. Vím, že věci o kterých tady na dalších řádcích píši, mnozí z Vás pochopili tak jako já už dávno. Tenhle článek by měl být jakýmsi souhrnem a ujednocením dnešního pohledu na přítomnost a minulost lidstva.

Zajímavé je, že vždycky když začnu psát nějaký text, tak napíši úvod a jako kdyby jste mávnuli kouzelným proutkem, všechny myšlenky, kterými mám jindy hlavu jak napěchovanou, jsou najednou pryč. Ale já to z té hlavy dostanu (skalpel prosím).

Takže můžeme začít třeba u nás lidí. Jisté je že ačkoliv jsme každý jiný, většina z nás uvažuje tak, jak mu to do hlavičky naservírovala škola a zejména sdělovací prostředky. Třeba taková televize se svými seriály a akčními filmy nám na myšlenkách nic pozitivního nepřidá. Při sledování televize je nám vnucována fantazie nebo názory někoho jiného. Samozřejmě, že i tady platí pravidlo, že nic neškodí v rozumných dávkách. Ale přiznejme si, kdo z nás namáhá svůj mozeček víc než musí ?? Jak to myslím ? No třeba tak že když někdo řekne, že něco smrdí (zapáchá) bereme to jako fakt a ani nás nenapadne zabývat se tím proč tomu tak je, natož pak co to vlastně je zápach jak se šíří a proč některý vnímáme negativně a jiný pozitivně, zatím co např. pes to může vidět úplně jinak. Ano na světě je spousty věcí, které považujeme za banální. Když třeba řekneme že "je teplo" To je přeci jednoduché řeknete si, ohřeje se zkrátka vzduch. No jo, ale jak to vlastně ten vzduch dělá, že to teplo umí přenášet ? Kam si ho asi dává? Proč bychom se měli zabývat takovými myšlenkami ? Třeba proto, aby nám neunikaly principy alternativních zdrojů energie a pod. Názorně jsem Vám tady demonstroval jak myslíme a jak by jsme měli myslet. Nejhorší na tom je že ti kdo nám vládnou (a ovlivňují naše myšlení) by byli nejradši, kdyby jsme nemysleli vůbec. Lépe řečeno oni chtějí, aby jsme mysleli podle nich ! Podle toho nám i servírují všechny jejich pravdy. Ať se podíváte kamkoliv, vždy najdete nějakou pěknou lež. Třeba taková atomová energie. Jak úchvatné! Člověk násilím štěpí atom, aby ohřál vodu v parním kotlíku. Cože? že nejsou žádné jiné možnosti ? (solár, vítr, elektrolýza-vodík atd.) že všechny ostatní možnosti jsou drahé ? (výborné, levné, bezpečné atomové elektrárny jejichž odpad se rozkládá jen několik set? let - hurá) nebo spíš jde o to, se kterou energií se lépe ovládá trh ?

Mezi další zajímavé a zcela nepodložené pravdy patří zejména naše vlastní minulost. Nechci se v tom nějak zvlášť šťourat dovolím si pouze pár jednoduchých, ale podstatných důkazů. Evoluce - to je příklad čisté spekulace. Netvrdím přímo, že to není pravda, ale když se podívám na důkazy - pár kostí opic, mezičlánek nemáme (náhodička), pár kostí dinosaurů- nic nenaznačujících podporu této teorie. Tohle přeci nemůžeme brát jako nezvratitelný fakt, že evoluce skutečně existuje ! Tuto pouhopouhou doměnku se děti ve škole učí jako "pravdu". Přitom je stejně nezvratná, jako byla před několika sty let nezvratná pravda, že naše planeta je středem vesmíru!

A to nejlepší na závěr. Zatím co jsme se tady ještě kolem roku 1600 hádali jestli je země placatá nebo ne. Lidé doby kamenné (letopočty jsou zde neprůkazné) zejména američtí indiáni a Sumerové si z dlouhé chvíle stavějí naprosto úžasné stavby a ve volných chvilkách se věnují matematice počítají např. délku dne a dráhy našich planetárních sousedů a v sobotu pak vyřezávají obětem vnitřnosti, aby zítra vyšlo slunce. A co jsem tím chtěl říct ? To je přeci zřejmé. Nikdy by žádní archeologové a vědci neměli zapomínat na taková důležitá slůvka jako ASI, MOŽNÁ a PRAVDĚPODOBNĚ. Minulost je potřeba zkoumat tak dlouho dokud nám její obraz nevystoupí na povrch podobně jako stereogram. A nikoliv se zamotat do nesmyslných pravd a letopočtů. A já bych chtěl tímto poděkovat lidem jako je např. Erich von Daniken, Zecharia Sitchnin atd. jejichž díla jsou označována jako tzv. spekulativní archeologie (já myslím, že každá archeologie je velice spekulativní) a poukazují chtě nechtě na chyby, kterých se dopustila archeologie vědecká (placená těmi kdo se snaží ovládat naše myšlení). Je jasné že i oni mají na věci svůj názor, ale nikdy nezapomínají zdůraznit, že se jedná pouze o domněnky.

Tak to je vše přátelé. A nezapomeňte se vždy a nad vším zamyslet !

Seth X 1999