DemokracieAno nazývám tento počin „agresí“ - možná, že by v souvislosti s touto tématikou šly použít i jiná, drsnější slova třeba “fašismus“? Každý si ve své vlastní hlavě udělal vlastní názor a díky bohu i přes snahu sdělovacích prostředků většina obyčejných lidí na celém světě nesouhlasí s útokem na Irák. Bohužel Buschovi a jeho poskokům nestačí nesouhlas zbytku světa, ale i jeho vlastních lidí, tedy Američanů! Proč to tedy dělá? - odpověď na tuto otázku není složitá. Kapitalismus (dnes tomu říkáme demokracie) je založen na poněkud hloupých a nedomyšlených základech viz „tento článek“. Shrnu nyní v několika bodech proč a jak:

1. Americká ekonomika je v úpadku díky násilnému udržování nefunkčního politického systému. (u nás to není lepší!!)

2. Vidina získání kontroly nad zbytky světových zásob ropy. (tedy tučný zisk)

3. Výmluvy nad Sadámovou hrozbou nejsou oprávněné, ale jak jinak nejlépe omluvit tento neomluvitelný čin.

4. Nejdříve byl Irák pod záminkou kontroly OSN odzbrojen, aby byla jistota, že se nemůže efektivně bránit. (nic podlejšího a vyčůranějšího si nelze představit)

5. Nyní bez ohledu na civilní obyvatelstvo tato téměř bezbranná země, která nemá kam se odvolat, bude surově převálcována největší armádou na světě!

6. Naši politikové by sice pro obecenstvo rádi vypadali neutrálně, ale ve skutečnosti lezou Buschovi do zadku, že jim nekoukají ani špičky bot. Čímž nereprezentují zájmy většiny lidí naší demokratické - nebo bůhví jaké země.

Do poslední chvíle jsem doufal, že vyhraje rozum a lidskost - bohužel vyhrála chamtivost, bezohlednost a Buschova „IV. říše“. Cítím proto s obyčejnými lidmi v této přepadené zemi a i když jsme si duchovně i fyzicky vzdálení, myslím, že beznaděj a bezmocnost chutná pro všechny a všude stejně. Amerika je díky Bushovi a jemu podobným ostudou této planety.

Seth X 2003