Ekologie to není rozhodně jenom slovo, je to pojem, který slyšíme velice často a to z těch nejpovolanějších úst.

Já si ovšem myslím, že většina těchto lidí ani neví co vlastně říká a o čem mluví. Pravda je, že již sto let to, čemu říkáme civilizace, nedělá nic jiného než produkuje spoustu zplodin a téměř nezničitelných odpadků. Rozesmívají mě všechny ty bezvadné nápady, jak se zbavit nebo jak využít všechny ty odpadky z plastů. Lidi přemýšlejte, vždyť jediné rozumné a správné řešení je produkty, u kterých není vyřešena bezvadně jejich likvidace nebo recyklace – prostě vůbec nevyrábět !!

Nechápu, proč se například začaly používat místo skleněných snadno recyklovatelných lahví lahve plastové nezničitelné (já vím, jsou lehké a náklady na jejich výrobu jsou malé). Jenže tady už přestává veškerá legrace, nemělo by se koukat jenom na prachy a estetiku, ale především na budoucnost – jestli díky naší generaci vůbec nějaká bude. Komu z vás by vadilo pít limču ze skla a kupovat věci v méně barevných papírových (snadněji recyklovatelných obalech) Říkají automobily s katalyzátorem, to je ekologické. Já říkám, to je jako použít náplast na puchýře k opravě děravé ocelové trubky. Můžeme mluvit o tom, že je to spravené, jenže výsledný efekt je nepatrný pokud se o něm vůbec dá hovořit. Jediné skutečně ekologické řešení je přestat používat ve větší míře spalovací motory a začít používat především elektromobily. Povolané hlavy vědci a politici říkají, že se to časem samo – kecy – kecy – kecy . Samo se vyřeší Vy víte co? NIC. Já vím že takové razantní opatření v tom našem velice materiálně založeném životě, jako by bylo kdyby se např. řeklo od příštího roku zákaz používání automobilů se spalovacím motorem ve městech ( samozřejmě bez výjimek (movití lidé by místo uplácení úředníků mohli jít příkladem). Někdo řekne nemyslitelné ! Když je vůle, jde všechno. A věřte, že atomové elektrárny i přes jejich potenciální nebezpečí a radioaktivní odpad, jsou oproti těm tunám jedovatých plynů vyprodukovaných automobily pouze dětské hračky. Podle mého názoru by takovýto razantní krok dal do pohybu úplně novou technologickou epochu. Předně by nastal rozmach hromadné dopravy (ne každý by měl hned na elektromobil), snížil by se pravděpodobně počet automobilů. Řeknete si, spoustu lidí by přišlo o práci ! Ale to není pravda . Automobily by se přeci nepřestaly vyrábět naopak bylo by potřeba spoustu dopravních prostředků přestavět na jiný pohon. Ani pumpaři by v takové situaci nepřišli zkrátka – bylo by zapotřebí dobíjecích stanic. Akorát chudáci ropní magnáti by si museli najít něco jiného, třeba nějakou tu elektrárnu. Je jasné, že všechno je to finančně náročné, ale to je stejná situace jako např. po válce všechno se musí vybudovat znovu, ale díky tomu se zvýší i celková produkce, takže výsledek je nakonec pozitivní. V zásadě jde o ten první krok. Naši dnešní politici jsou vynalézaví pouze v oboru jak si nejvíce nahrabat (i když si myslím že to inteligentního člověka uspokojit nemůže) místo aby se snažili skutečně zapsat do dějin tak se raději opičí po EU. Co je to prosím vás za hloupost, proč jim nemůžeme jít jednou příkladem MY !

Takže pokud náhodou čte tyto řádky někdo, kdo má možnost ovlivnit dějiny v tomto směru – tak prosím alespoň se o to pokuste !!

Seth X 2001