Civilizace ? co to vlastně je ta civilizace? Co si pod tímto pojmem představit ? Když nad tím chvíli přemýšlím, vybavím si pouze samé v mých očích špatné věci. Jeden příklad za všechny. Ve jménu civilizace (dříve ještě křesťanství) vlítne pár lidí (samozřejmě civilizovaných ! ) do pralesa a objeví vesnici domorodců, kteří žijí skromně a jim to tak naprosto vyhovuje a funguje (a jistě by to fungovalo ještě mnohem déle než ta naše civilizace). Podle naší víry jsou však velice zaostalí (nemají televize, auta ani politiky ) domorodci kteří běhají navíc představte si nazí! Tak je začnou hned civilizovat dají jim něco na sebe začnou jim tlouct do hlavy základy technologie a její výhody atd. Jedním z nejmarkantnějších civilizačních procesů - bylo osídlení Ameriky ( A to si ještě uvědomte ten masakr na lidech a na jejich kultuře ).

A jak to všechno dopadne. Jednoduše, domorodý kmen se údajně začlení do našeho stagnujícího společenského systému (začne používat peníze, koupí si rádio, oblečení atd.) . Ve skutečnosti se do našeho systému začlení (díky svým zvyklostem), až za několik stovek let a možná ani to ne. Ale naší tzv. civilizaci poslouží jako místo kam můžou technicky vyspělé země chrlit svoji nadprodukci, kterou oni nepotřebují.

Vážení, jistě jste už pochopili, že tohle všechno je jeden velký a ačkoli si to málo kdo připustí - nehorázný omyl! Ta naše "civilizace" jde už nejméně dvěstě let špatným směrem. A je úplně jedno jestli je kapitalismus nebo socialismus. Hlavní problém je v tom, že se nesnažíme žít s přírodou v symbióze a jsme na této planetě značně přemnoženi. Já netvrdím že je zapotřebí žít v jeskyních. Zamyslete se však nad tím co člověk ve skutečnosti potřebuje k životu. Potřebujeme snad luxus a přepych auta, cigarety, peníze, domy ve kterých se ztratíme ? Ne člověk ke šťastnému životu potřebuje čistý vzduch dostatek potravy, příjemné bydlení, možnost komunikovat a bavit se. Létat do vesmíru je sice zajímavé ale ve své podstatě naprosto k ničemu.

Já pevně věřím, že jednoho dne zasedne rada moudrých této země (ne chamtivých politiků) a shodne se na tom, že je potřeba začít žít znova od začátku a jinak. Například tak, že se v první řadě sníží stav populace – ne že by snad někoho zastřelili, ale jednoduše kontrolovaným rozmnožováním (pro někoho to může znít tvrdě, může se odvolávat na lidská práva, ale proč by měl na téhle planetě mít právo přežít jenom člověk ??). Dále pak osídlením zejména subtropických pásem ( nejmenší spotřeba energií ) a hlavně sjednocení jazyka pro společnou komunikaci. A tak bych mohl pokračovat ještě mnoho řádků, ale myslím, že je to zbytečné, protože takové věci si každý rozumný člověk dokáže vyvodit sám. Pokud nepřijde nějaká moc ošklivá katastrofa, tak se naše generace dost pravděpodobně s žádnými velkými změnami nesetká!

Závěrem řeknu jenom tolik – v budoucnosti buďto dojde na výše uvedená nebo podobná opatření, nebo dojde na nás na všechny.

Seth X 2000