Už celá léta přemýšlím o tom, jaké by to bylo bezvadné, kdyby jsme uměli vyrobit něco, co by naše matička země odpuzovala a nikoli přitahovala. Je jasné, že každý znalý člověk, se kterým se dáte o něčem podobném do řeči, Vám rád sdělí postoj vědy k tomuto problému - to jest, že gravitace funguje pouze jednosměrně. No je jasné, že Ti co tvrdí že nic takového neexistuje mají navrch, protože důkazů je kolem dost. Zato Ti druzí to nemají lehké hlavně proto, že i kdyby v přírodě existovalo "Něco" co by se od země odpuzovalo asi by to nezůstalo na zemi.

A nyní se zkuste zamyslet co to vlastně je ta antigravitace. Šlo by to definovat asi takhle " antigravitace začne působit tehdy, je-li váha objektu menší než 0 Kg vůči zemi" . Takový objekt by teoreticky nemohl být přitahován gravitací, tak že by se pravděpodobně začal vznášet. Ale mi víme, že se vznese i vzducholoď, která je naplněna plynem lehčím než vzduch, i přes to že plyn nemá vůči přitažlivosti hmotnost pod 0 Kg. Ano je to právě díky tomu, že hmotnost je lehčí ne vůči zemské přitažlivosti, ale vůči hmotě ve které se nalézá. Něco podobného se děje např. ve vodě. A já se ptám není tohle vlastně určitý druh antigravitace ? A odpovídám sám sobě ano JE ! Ne přímo vůči zemi, ale vůči hmotě která ji obklopuje vzduch a voda. Vzduch (a jiné plyny v něm obsažené) díky své minimální hmotnosti neleží přímo na zemi ani není nikde zakopaný je jenom nedostatečně přitahován. A co to znamená je téměř antigravitační ! A co z toho plyne pro nás ? Že pokud něco chceme co nejpohodlněji dostat do vesmíru, musí to být buďto lehčí než vzduch, nebo musíme prostor ve kterém chceme něco dopravit mimo přitažlivost vyplnit nějakou hmotou vůči které bude mít námi přepravovaný objekt hmotnost menší než 0 Kg.

I přes předstíraný postoj vědy "že antigravitace je nesmysl" mám informace o tom, že se na řešení tohoto problému přece jen pokouší pracovat. Otázkou zůstává, zda by se veřejnost dozvěděla fakta v případě, že by se vědě podařilo tento oříšek rozlousknout ?

Seth X 2002