Je jasné, že každý z nás je úplně jiný. Já sám sebe řadím k lidem kterým se říká "neškodný blázen". Mám své chyby a zlozvyky a možná o kolečko na víc (nebo o kolečko méně? :o).

Teď takový stručný životopis. Vzniknul jsem přibližně devět měsíců před tím, co jsem se narodil a narodil jsem se 1.12.1970. foto  Do mateřské školky jsem nechodil. V dětství jsem nevykazoval žádné známky nadprůměrné inteligence (nic se nezměnilo). Základní školou jsem prolezl, i když výsledky zcela sebekriticky nic-moc. Tomu se nedají přičítat rodinné problémy, ale spíše slabá motivace. Teprve když jsem nastoupil na SOU strojírenské, tak se díky lepší motivaci dostavily i lepší výsledky. V roce 1987 jsem reprezentoval jako jeden z nejlepších studentů učiliště na státní soutěži v Gottwaldově (Zlíně), kde jsem ke svému vlastnímu údivu vyhrál co se dalo. Tak jsem se vyučil strojním zámečníkem. V patnácti jsem postavil svou první terénní motorku a motocykly se pak pro mě staly na dlouhá léta koníčkem. foto V roce 1988-90 se ze mě snažili udělat chlapa na vojně (nevyšlo to jsem pořád tak trochu dítě). V devadesátém roce tedy přesněji řečeno měsíc po vojně jsem se oženil a nastoupil na místo kontrolora v továrně. Toto zaměstnání mě nijak neuspokojovalo zejména finančně. Vzhledem k tomu že jsem si začal budovat podkrovní byt, ve kterém bydlím do dnes a určitě ze 70% jsem si ho vybudoval sám. foto Rekvalifikoval jsem se do cechu plynárenského. V tomto oboru jsem pár let pracoval jako zaměstnanec u jedné soukromé firmy. Asi od roku 1995 jsem začal pracovat sám na sebe (nesnáším výraz podnikatel – do toho mám stále daleko) nejprve v odvětví strojírenském (i dnes často chodím pomáhat kamarádům s nějakou tou vodoinstalací či nějakými svářecími pracemi). No a protože od roku 1990 se pozvolna mým koníčkem staly také počítače velice jsem se o tuto technologii začal zajímat. Netrvalo to dlouho a se svým kamarádem jsem v asi roce 1997 založil firmu přes počítače. Ale nebojte se, i v tomto oboru  převyšuje nabídka poptávku, takže jsem nezbohatnul a tudíž nezblbnul. Jak čas plynul začaly mě počítače nudit (nedostatek možností využít svůj technický talent), tak jsem se stal v roce 2000 opět nezávislým řemeslníkem. V roce 2002 mě náhle přepadla nějaká zdravotní komplikace a držela se mě potvora. Tato nemoc mě úplně převrátila život na ruby a donutila mě přehodnotit způsob života. Někteří lidé o nichž jsem se domíval, že jsou přátelé ne-li kamarádi se převlékli ze dne na den za svině (přestal jsem pro ně být užitečný). Po této zkušenosti jsem si našel práci na poloviční úvazek – alespoň nějaká jistota a pracuji výhradně sám. Živnostníkem jsem dál, jen nepracuji v tak šíleném nasazení jako dřív. Od roku 2003 podnikám zejména v oblasti počítačů, ale sem tam udělám pro přátele také nějakou tu řemeslnou práci. Také jsem se v roce 2003 dal na studování. Nejdříve jsem se rekvalifikoval na elektrikáře a v roce 2004 jsem začal dělat střední školu elektrotechnickou, kterou jsem najaře roku 2007 dokončil s vyznamenáním.

Když to shrnu, ve své podstatě jsem vyspěl v duchu co si pracně neurveš – to nemáš. Doba je zlá a já jsem prošel určitou proměnou - lidé mění svět a svět mění lidi. Snažím se hledět na svět objektivně a moje hlava je jako sopka plná myšlenek (doufám že nezasype sebe sama :-) jejichž nepatrné procento jsem zachytil na těchto stránkách.

 

Mé zájmy (jsou patrné z obsahu těchto stránek): Rád přemýšlím, vynalézám a snažím se své nápady uvádět do praxe. Mám skvělé děti Vítka a Vojtu mám je velmi rád. Mám rád přírodu, pozoruji ji, nechávám se jí inspirovat a část jí mám i doma. Mám pejska Berryho, andulku Edíka, no a pár různých vodních potvůrek a rybiček. Zahrádka mě též celkem zajímá, ale spíš do ní rád vnáším své technické nápady. Pletí a sečení trávy za hobby moc nepovažuji. Velmi rád čtu, ale nemám rád povrchní díla typu Babička (nesnáším literární zápletky tohoto typu). Mám raději technicky laděné knihy např. Verneovy romány a nebo něco humorného. Nejraději mám knihu „Tesla“ od Tada Wise, tu jsem přečetl již čtyřikrát. Co se týče hudby, mám rád hudbu, ve které jsou použity smyčce a má rockový nádech momentálně se mi nejvíce líbí Within Temptation, Therion a Tata Bojs. Nepohrdnu však ani Ondřejem Havelkou nebo nějakými starými písničkami od Voskovce a Wericha.

 

Seth X 2008