Tak sem dávám věci, které jsou divné, zvláštní, udivující, neskutečné a stojí za zamyšlení, ale je docela možné, že se jim divím jen já :o).

+ Velice mě udivilo, že některá literatura, která vysvětluje naše dějiny jinak než nás to učili ve škole, popřípadě pouze klade otázky, na které nám školní učení neumí dát uspokojivou odpověď, je v některých knihkupectvích a knihovnách zařazena do rubriky "SCI-FI"?

+ Možná si řeknete, že jsem hlupák když se zeptám - Jak je možné, že se planety (třeba Země) otáčejí stejnoměrně kolem své osy? Co pohání tento gigantický motor? Je snad Země obří elektromotor (díky ionosféře) poháněný energií ze slunce? Proč se měsíc otáčí tak divně, že je k zemi pořád jen jednou stranou? Je snad takto přepólovaný a nemůže se sám otáčet, protože nemá atmosféru? Otázek na téma "astronomie", mě napadá celá řada i přes to, že se téměř všichni tváří, jak když to máme v malíčku.

+ Tuhle otázku bych měl nazvat největší „omyl vědy“, nebo možná největší „vědecká blamáž“ Ptáte se, o co že tedy jde? - no přece o uhlí (černé) a možná i o ropu. Ve škole jsme se učili, jak postupně do močálu padaly stromy, neměly pak přístup vzduchu a za několik tisíc let se z nich stalo uhlí. Tomu snad opravdu může věřit jen malé dítě. Jak je tedy možné, že v močálech na Šumavě vzniká rašelina? Jestli jste někdy viděli černé uhlí, pak jste také mnohdy zřetelně rozeznali listy stromů - což by u předchozí rašelinné hniloby nebylo možné! Další otázka zní: Jak se uhlí, lépe řečeno biologický materiál, dostalo mnohdy několik kilometrů pod povrch planety? Musím ještě upozornit, že právě to, že se celé lesy dostaly takřka v jediném okamžiku do veliké hloubky, kde působil velký tlak, velká teplota a zároveň zde nastala absence vzduchu, došlo k zuhelnatění a to ne za několik tisíc let, ale možná jen za několik málo dní(vždyť srovnatelným způsobem se vyrábí dřevěné uhlí!). Na tuhle otázku možná odpověď znám. Použiji zde opět indicie starých národů, které tvrdí, že naše planeta se kdysi dávno srazila s jiným nebeským tělesem (s jeho měsícem). Připustíme-li, že naše planeta kdysi prodělala tak obrovské kataklizma, dá nám toto zároveň odpověď na mnoho dalších otázek. Např. jak je možné, že vyhynuli kompletně některé druhy většinou velkých zvířat? Jak je možné, že z těchto zvířat nalézáme zkameněliny nejen kostí, ale i orgánů a otisky kůže? Proč většina rostlin nalezených v uhelných otiscích dnes neexistuje, nebo je nacházíme pouze v odrůdách podobných a mnohem menšího vzrůstu? Divný tvar naší planety? Co je to „Velký třesk“ podle Bible? (lepšími slovy se takové kataklizma snad ani nedá popsat). A dosti pravděpodobné je i periodické opakování kataklizmat menšího rozsahu, která už mnohokráte srazila na kolena i vyspělejší civilizace než je ta dnešní a to je asi i odpověď na spoustu odkazů, které jsou v rubrice „Dědictví s otazníky“.

+ Připadá mi poněkud zvláštní, že když se někdo probourával do Cheopsovy pyramidy, trefil se přesně do přístupové chodby, několik metrů pod skutečným vchodem. Že se tohle povedlo náhodou (jak je to oficiálně prezentováno) je značně nepravděpodobné. Vypadá to, že tvůrci otvoru přesně věděli kde ho udělat. Jak to věděli? Od koho? Chtěli se vyhnout případnému zabezpečení hlavního vchodu? Na čí rozkaz pracovali? Co skutečně v pyramidě nalezli? Nevěřím, že nic nenalezli, jak tvrdí oficiální místa!