Před časem jsem si pořídil takový malý amatérský hvězdářský dalekohled - takové lepší divadelní kukátko :o) Samozřejmě, že pokud zrovna kolem Země neletí nějaká kometa, nejvhodnější objekt pro pozorování astronoma začátečníka je náš starý souputník "Měsíc" Pozoruji ho poměrně často, je velice příjemné po poracovním dnu si sednout v podvečer na balkon a pozorovat krátery na měcíci. Člověk si tak lépe uvědomí, že celý ten rádoby náš svět se s námi řítí velkou rychlostí obrovským, možná nekonečným prostorem.

Jednou, jak jsem si tak prohlížel ty krátery, došla mi jedna zajímavá věc. Měsíc, který od nepaměti obíhá zemi tak, že je jednou stranou natočen neustále k zemi a druhou (odvrácenou) stranou do vesmíru. Odvrácená tvář není ze země viditelná, kdežto ta, kterou vidíme, se nikdy nepodívá do kosmu. A přesto mnoho kráterů na straně viditelné ze země vypadá, jako by byly způsobeny kolmým nárazem těles, ale těm by v tom zabránila Země, která v tomto případě vždy leží v trajektorii střetu. Jak je to tedy možné? Kde se tam ty krátery vzaly?

Měsíc a Země

No můžeme se nechat krmit nějakými podivnými argumenty (i když jsem o této záhadě ještě neslyšel, předpokládám že nejsem první, kdo si toho všiml). Logicky vzato není moc možných variant. Podle placené vědy Měsíc vznikl ze zbytku materiálu, ze kterého vznikla Země. Aby tam však mohly vzniknou krátery, musel by měsíc někdy v minulosti rotovat k čemuž by podle mojí teorie (o které se rozepíši někdy příště) potřeboval atmosféru a hlavně vysvětlení proč rotovat přestal! Druhá, daleko pravděpodobnější varianta je ta, se kterou přišli sumerové nejméně před šesti tisíci lety! (můžete se o ní více dovědět v knize "UFO Bible a konec světa" (str.46) od Jiřího Wojnara, ale i v dalších jeho knihách). Podle sumerů je Země zbytek (přesněji odštěpek) jakési původně velké vodní planety patřící do naší sluneční soustavy, která se srazila s vetřelcem, planetou vtáhnutou z jiné soustavy. Měsíc byl prý původně souputníkem onoho vetřelce. Že to musel být velký třesk, to je více než jisté a že to vysvětluje krátery na Měsíci je jisté taky. Dále na pravdivost těchto údajů upozorňuje i nezvyklý tvar Země a položení její rotační osy. I já spekuluji o tom, že původní planeta obíhala v dnešním pásu asteroidů a že bájní Dinosauři žili na původní planetě (odpovídala by tomu jejich fyzická velikost) to by vysvětlilo jak jejich náhlý úhyn, tak jejich "zatavení" do hornin.

Dokážu si i představit, jak obyvatelé původní planety, kteří byli většího vzrůstu a měli dobré technologické zázemí, přečkali nepřízeň osudu ve vesmíru (nebo snad na Marsu?), ale na zbytku jejich planety (tedy na zemi) díky změně polohy a velikosti planety už pro ně nebyly vhodné životní podmínky, tak začali geneticky upravovat svůj vlastní gen. kód a výsledkem byl člověk. Mimo jiné zřejmě upravili většinu rostlin a zvířat, kteří tu s námi žijí (že by Noeho archa?). Jenže upravený humanoid "člověk" vykazoval nějaké negativní vlastnosti (agresivitu a nedostatek inteligence), proto se rozhodli nepředat mu plně své technologické znalosti. Dokonce mu zakazovali používat některé věci, které musel nutně okoukat - třeba kolo. Tady pak začínají dávat smysl i kamenné otazníky, které nám zde zůstaly a dokonce i anagrafy (výsledek výzkumu Jirky Wojnara). Možná nám v budoucnosti chtěli něco říct? Možná nám chtěli něco utajit? Největší záhadou však při přijmutí těchto či podobných teorií zůstává otázka KDE JSOU NYNÍ? Vyhynuli? Odcestovali někam hledat vhodné životní podmínky?

Seth X